Szkoła Podstawowa 
im. Orła Białego w Kiczycach

 

"Siły i wiary w siebie poszukiwałam zawsze gdzieś poza sobą, a one pochodzą     z mojego wnętrza. Cały czas są we mnie."                                                                                                                                                                                                                        Anna Freud

Czasem w życiu doświadczamy kryzysów i trudności. Bywają chwile, kiedy nie dostrzegamy dobrych rozwiązań. Zapraszam do spotkania i ich wspólnego poszukiwania.
W szkole pracuję głównie z dziećmi, które mają takie zalecenia w orzeczeniach i opiniach z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Prowadzę zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne oraz zajęcia terapeutyczne. 
Istnieje także możliwość konsultacji po wcześniejszym umówieniu się, także za pomocą platformy TEAMS. Zapraszam do współpracy.

Psycholog: mgr Ewa Jucha

Poniedziałek 9.30-12.30

Wtorek 8.00-12.00 (przedszkole)

Środa 8.00-10.30

Czwartek 8.00-9.30

Piątek 8.00-9.00


Serdecznie zapraszam!
Zachęcam do umówienia się na spotkanie przez e-dziennik lub za pomocą platformy TEAMS

  Dzieci w wirtualnym świecie

   pobierz dokument

  Nastolatki w wirtualnym tunelu

    pobierz dokument


Wsparcie w kryzysie wojennym

Wszyscy przeżywamy kryzys związany z atakiem Rosji na sąsiadującą z Polską Ukrainę. Z każdym dniem mierzymy się z coraz to nowymi informacjami o sytuacji na terenach objętych działaniami wojennymi oraz z wyzwaniami związanymi z przyjmowaniem uchodźców w naszym kraju. 

Zdaję sobie sprawę, że sytuacja budzi napięcie w nas dorosłych, co ma wpływ także na nasze dzieci. 

W przestrzeni publicznej pojawia się pytanie - "Czy rozmawiać z dziećmi o wojnie?" Odpowiedź na nie jest oczywista - należy rozmawiać, ponieważ nie możemy dzieci izolować od rzeczywistości, ale należy tę wiedzę podawać adekwatnie do ich możliwości intelektualnych i emocjonalnych. 

Zachęcam, by zwrócić uwagę na ograniczenie pokazywania obrazów wojny szczególnie młodszym dzieciom. Ważne, by odpowiadać dzieciom na pytania, które zadają. Jako dorośli powinniśmy mieć świadomość, że dzieci wyczuwają nasze emocje i są one dla nich najważniejszą informacją o bezpieczeństwie. Dlatego jesteśmy dla naszych dzieci ostoją, fundamentem, na którym mogą się oprzeć, do którego mogą się przytulić. 

Można przeciwdziałać pozostawaniu w napięciu poprzez zaangażowanie się w różne czynności - te życia codziennego oraz działania pomocowe. Zachęcam szczególnie do aktywności ruchowej, która jest bardzo pomocna w rozładowaniu napięcia.

Zachęcam zainteresowanych do zapoznania się z artykułami na temat rozmawiania z dziećmi o wojnie:

https://dzieciecapsychologia.pl/jak-wspierac-i-czy-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie/

https://kosmosdladoroslych.pl/ale-temat/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie/?fbclid=IwAR2cHKwY8LeFfzRVjuDhmJwXJSQdqXKW_VxQwrX37R0awwthcnFlCwLMaNw

KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU


Zobacz film: Zapal się na niebiesko.mp4 

Spektrum autyzmu:  https://prezi.com/view/OUtCjeMeNqZ8suW1ZTNm/

Polecamy filmy:

Osobom zainteresowanym polecam strony: