Klasa III z wychowawczynią I. Hłąd w roku szkolnym 2019/2010 realizuje program Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem” to całoroczny cykl zajęć, które stanowią zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Kształtuje postawy m.in. empatii, otwartości, osobistego zaangażowania oraz umiejętności współpracy i krytycznego myślenia. Jego celem jest nie tylko informowanie     o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtowanie postaw odpowiedzialności za swoje codzienne wybory i zachowania, które wpływają również na ludzi w innych częściach świata. Program porusza następujące zagadnienia z obszaru edukacji globalnej: Świat do góry nogami, Gdzie jest większość?, Więcej nas łączy niż dzieli, Współpracujemy, Różnice nie do przeoczenia, Historia ucieczki, Czego brak, gdy przychodzi katastrofa naturalna?, Po co nam woda?, Co się dzieje, jak się nie je?, Komu płacimy za czekoladę?, Połączenia międzynarodowe, Przyjaciel na lata.