Klasa III w bieżącym roku szkolnym realizuje program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji „Matematyka z klasą. Ile matematyki jest wokół nas?”

Dzięki projektowi „Matematyka z klasą” wychowawczyni-I. Hłąd zachęca uczniów do nauki matematyki
i pokazuje im, że “królową nauk” mogą spotkać na każdym kroku - w kuchni, sporcie czy w zabawach na zewnątrz. Podczas zajęć trzecioklasiści poznają zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii i logistyce. Motywem przewodnim cyklu lekcji matematycznych jest sport:

·      Ile kalorii jest w diecie sportowca?

·      Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy?

·      Jak oszacować budżet lodowiska?

·      Jak obliczyć powierzchnię ringu?

·      Jak obliczyć trasę maratonu?

·      Jakie bryły kryją się w stadionie?

Dzięki realizacji projektu uczniowie klasy III rozwijają swoją kreatywność, umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia, uczą się podstawowych pojęć i działań matematycznych oraz jak powinni wykorzystywać wiedzę matematyczną w codziennym życiu.