Przedszkole Publiczne 
        w Kiczycach

DZIEŃ BEZPIECZEGO INTERNETU

20 listopada maluszki w naszym przedszkolu obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane 
z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki serii „Sieciaki.pl.”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielki na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą
o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek. Każde z dzieci zostało obdarowane plakietką|
z logiem @, a potem w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane
z Internetem.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest bardzo lubianą atrakcją, dostarczającą wielu pozytywnych wrażeń.  W czwartek 28 stycznia w Przedszkolu Publicznym w Kiczycach odbył się bal karnawałowy. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać  księżniczki, delikatne motylki, dinozaura, rycerzy, piratów, policjantów, Indian, Spider-Mana, Batmana, Supermena, a nawet wikinga.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Później wspólnie ze swoimi paniami świetnie się bawiły uczestnicząc w tańcach, które przeplatane były licznymi konkursami. Podczas przerwy w balu na dzieci czekał słodki poczęstunek sfinansowany przez Radę Rodziców działającą w naszym przedszkolu. Po krótkiej przerwie wszyscy wrócili do zabawy. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.


Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie cudownych strojów dla dzieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://www.facebook.com/PPKiczyce/photos/pcb.3793278700798837/3793276764132364/

                                                             ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień, 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Przyszedł ! Nasz ukochany Święty Mikołaj. Wyjątkowemu Gościowi przedszkolaki zaśpiewały piosenki. Rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach
w przedszkolu i oczywiście mówiły mu, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Pożegnaliśmy go, a on obiecał, że wróci do nas za rok. Pamiątką tego spotkania było wspólnie zrobione zdjęcie.

MIKOŁAJU, DZIĘKUJEMY !!!

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://www.facebook.com/PPKiczyce/photos/pcb.3656993481094027/3656978831095492/

"SZKOŁA DO HYMNU"

10 listopada przedszkolaki z grupy młodszej i starszej wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele
z całego kraju odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów. Dzieci były bardzo zmobilizowane, pięknie śpiewały i wspaniale wyglądały. Efekt odśpiewanego hymnu był zniewalający.

DZIEŃ DYNI

W poniedziałek 30 października od rana królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia i królowej warzyw – DYNI.

Starszaki i maluszki poznały dynię - jej wygląd i zastosowanie. Pani Kucharka przygotowała na obiad zupę dyniową, którą dzieci zjadły z wielkim smakiem. Wielu przedszkolaków po raz pierwszy miało okazję posmakować zupy z dyni. Każde dziecko obecne w przedszkolu miało okazję przebrać się za dynię. Dzieci chętnie wcieliły się w nową rolę. Maluszki wykonały piękną pracę plastyczną, oczywiście dynię, wypełniły kontur warzywa pieczątkami wykonanymi z ziemniaka i umoczonymi w pomarańczowej farbie. Starszaki z wielkim zapałem samodzielnie przygotowały dyniowe muffinki.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJCĘ NA NASZYM FB: ZOBACZ

DOGOTERAPIA

W środę 27.01.2021 r. Przedszkole Publiczne w Kiczycach odwiedziła Pani Hanna Ciengiel wraz ze swoim pieskiem Gają. Dzieci były zachwycone. Pani Hania opowiedziała o tym jak należy dbać o psy i w jaki sposób zachowywać się w ich obecności. Przy okazji dzieci przypomniały sobie zasady jak zachować się, gdy na ich drodze stanie obcy pies. Każdy przedszkolak miał okazję przywitać się z Gają oraz ją pogłaskać. Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy mogli uczestniczyć w spotkaniu. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców działającej w przedszkolu, która sfinansowała zajęcia dogoterapeutyczne.

Zapraszamy do galerii zdjęć: 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. W dniu 25 listopada nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko, przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy
w misiowej krainie. Opowiadały o swoich przyjaciołach, przeliczały ile ich przybyło, układały względem wielkości, wspólnie recytowały wiersze dla nich, oraz bawiły się przy muzycznych rytmach. Cieszymy się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

https://www.facebook.com/PPKiczyce/photos/pcb.3635550163238359/3635540046572704/ 

https://www.facebook.com/PPKiczyce/photos/pcb.3646930378767004/3646926328767409/