“One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way.” – Frank Smith

„Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze.”

Czym jest oddział dwujęzyczny?

Jest to rodzaj oddziału, w którym oprócz nauczania w języku polskim, prowadzone są zajęcia w języku obcym (w naszej placówce w języku angielskim). W dzisiejszych czasach umiejętność porozumiewania się w języku obcym odgrywa znaczącą rolę, dlatego zintegrowane nauczanie przedmiotów w języku ojczystym i obcym nie tylko rozwija wiedzę, ale przede wszystkim kształci swobodę komunikowania się w języku obcym na wysokim poziomie, zarówno w piśmie jak i w mowie.

Dla kogo jest oddział dwujęzyczny?

Oddział dwujęzyczny przeznaczony jest dla uczniów obecnych klas VI, którzy chcą kontynuować naukę trybem dwujęzycznym w VII i VIII klasie. Pierwszeństwo w rekrutacji do oddziału mają uczniowie naszej szkoły.

Jakie są korzyści płynące z nauki w takim oddziale?

Uczęszczając do oddziału dwujęzycznego uczniowie mają szansę:

• opanować sprawności komunikowania się w języku obcym w mowie i piśmie;
  • pogłębić zakres słownictwa o terminologię specjalistyczną (na historii i informatyce nauczanych zarówno w języku polskim, jak i angielskim);
  • przełamywać barierę językową;
  • kontynuować dwujęzyczną naukę na dalszym etapie edukacji;
  • przyzwyczaić się do współżycia w społeczeństwie globalnym i informatycznym.
Warunki uczęszczania do oddziału dwujęzycznego w roku szkolnym 2024/2025
  WNIOSEK  2024/2025 pobierz plik