Przedszkole Publiczne
        w Kiczycach
Drodzy Rodzice!

Sytuacja jaka zaistniała w kraju, a tym samym w naszym przedszkolu zmusiła nas do pozostania w domu. Potrzebujemy zająć czymś nasze dzieci. Postaram się Wam w tym pomóc, zamieszczając na tej stronie przepisy, które gościły w przedszkolnej stołówce, za którymi Wasze dzieci na pewno tęsknią i najważniejsze ,w których wykonaniu będą mogły Wam pomóc. Wspólne przygotowanie posiłków z dzieckiem uczy je planowania pracy. Dzieci ważąc i odmierzając produkty uczą się pojęć matematycznych, jednocześnie pracują manualnie, a przede wszystkim zajmujemy im czas , bo jak wiadomo dzieci nie lubią się nudzić. Zostańcie w domu! Życzę zatem dużo zdrowia i cierpliwości.

Intendent: Skiba Elżbieta

Zacznijmy od czegoś prostego. Moja propozycja  na dziś to: ciasto francuskie z jabłkami                                                                  i cynamonem idealne danie na podwieczorek.                                                                                                                                                                                                         Do wykonania potrzebujecie kilka składników :

-  ciasto francuskie (jeśli nie  macie w domu, można kupić przy najbliższej wizycie sklepie spożywczym)    -   1 duże jabłko                                                                                                                  -  1 łyżka cukru i odrobina cynamonu

Jabłko obieramy ze skórki i kroimy w drobną kostkę, tak przygotowane jabłko mieszamy z cukrem              i cynamonem.

Ciasto francuskie rozwijamy i kroimy na  8 kawałków. Na połówkę kawałka ciasta nakładamy  łyżkę jabłek, drugą połowę nacinamy w czterech miejscach. Ciasto smarujemy białkiem na około, aby po złożeniu się skleiło. Z wierzchu ciasto smarujemy żółtkiem. Wkładamy na 12 minut do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni Celsjusza i  gotowe .

Życzę smacznego!

Czynności jakie mogą dzieci wykonywać przy przygotowaniu tego ciastka są zależne od ich wieku i tak maluchy mogą tylko  wsypywać cukier i cynamon do jabłek oraz je wymieszać, starszaki mogą dodatkowo ponacinać ciasto a może i poskładać. Zostawiam wam inicjatywę w ocenie co Wasze dziecko potrafi. Nawet jeżeli coś wyjdzie krzywo, to i tak będzie to jego dzieło, z którego będzie dumne.